İzmir Adnan Menderes Havalimanı Transfer ve Ulaşım Detayları
İzmir Adnan Menderes Havalimanı, Türkiye’deki türdeşleri arasında hava trafiği bakımından en işlek beşinci, kargo taşımacılığı açısındansa üçüncü sırada yer alıyor. Konumu sayesinde çevre illerden de kısa süreler içerisinde ulaşılabilen İzmir Adnan Menderes Havalimanı transfer ve ulaşım seçenekleri ilgili detayları burada bulabilirsiniz.

İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na Nasıl Gidilir?
Şehir merkezinin 14 kilometre kadar güneyinde yer alan havalimanına başta özel transfer hizmetleri olmak üzere otobüs, tren gibi toplu taşıma araçları ile veya taksilerle rahatça ulaşabilirsiniz.

İzmir Adnan Menderes Havalimanı’nda Sunduğumuz Transfer Hizmetleri
İzmir Adnan Menderes Havalimanı transfer ihtiyacınızı gidermek için konforlu ulaşım ve yasal yolculuk olanakları sunan bir seçenek arıyorsanız,  https://havaalanitransferizmir.com ulaşarak güvenli , konforlu bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz

İzmir Adnan Menderes Havalimanı Ulaşım Alternatifleri
Konforun ve güvenliğin ön planda olduğu özel transfer hizmeti dışında, İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na ulaşım için farklı alternatiflerden de yararlanabilirsiniz.

Araba ile Ulaşım
Karşıyaka’ya 27, Çeşme’ye 85, Aliağa’ya ise 84 kilometre uzaklıktaki İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na kendi aracınızla ulaşmak isterseniz, zamandan kazanmak için çevre yolunu kullanmayı tercih edebilirsiniz. Gaziemir – Serbest Bölge yol ayrımından içeri girdikten sonra trafiğe bağlı olarak 15-20 dakikalık bir sürede havalimanına giriş yapabilirsiniz.

Adnan Menderes Havalimanı’nın hem dış hem de iç hatlar terminalinde dörder katlı iki otopark bulunuyor. 2237 araç kapasiteli dış hatlar otoparkından terminal binasına rampa ve köprüler aracılığıyla geçiş yapılabilirsiniz. İç hatlar otoparkından terminal binasına ulaşmak içinse 4. kattaki asansörü kullanabilirsiniz.

Taksi ile Ulaşım
İzmir Adnan Menderes Havalimanı transfer alternatiflerinden bir diğeri ise taksi. Terminal binalarının gelen yolcu çıkışlarındaki duraklardan yolcu alan taksilerde, şehir içi araçlarda olduğu gibi taksimetre açılış ücretinin üzerine kilometre başına fiyat eklenerek hesaplama yapılıyor.

Taksiler aracılığıyla sunulan ulaşım hizmeti ile ilgili soru ve şikâyetlerinizi 0 232 274 2075 numaralı telefondan Havalimanı Taksiciler Birliği’ne iletebilirsiniz.

Toplu Taşıma Otobüs İle Ulaşım
İzmir Adnan Menderes Havalimanı transfer ihtiyacı olan bireyler için Büyükşehir Belediyesi, bünyesinde faaliyet gösteren ESHOT 200, 202 ve 204 hat numaralı otobüsleri aracılığıyla 24 saat kesintisiz ulaşım olanağı yaratıyor. 200 ve 204 numaralı otobüsler 60, 202 numara ise 45 dakikada bir sefere başlıyor. Otobüs ile yolculuk yapmak için bakiye sistemiyle çalışan İzmirim Kart’a sahip olmanız gerekiyor.

200 numaralı otobüsün ilk hareket saati, Karşıyaka’nın Mavişehir Semti’nden 05.20, havalimanından ise 06.20 olarak belirlenmiş. Merkezi konuma sahip Cumhuriyet Meydanı ile havaalanı arasında yolcu taşıyan 202 numaranın her iki yönde de seferleri 06.00’da başlıyor. Bornova yönüne sefer yapan 204 hat numaralı araç da karşılıklı olarak 05.40’dan itibaren hizmet veriyor.

Toplu Taşıma Metro İle Ulaşım
Banliyö trenleri ya da kısa adıyla İzban, İzmir Adnan Menderes Havalimanı transfer ihtiyacına yönelik olarak İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından hizmete alınan diğer ulaşım seçeneği. Kuzey aksının en uç noktasında yer alan Aliağa’yı kent merkezindeki Karşıyaka, Alsancak ve Şirinyer’den geçerek güney aksının bitimindeki Torbalı’ya bağlayan ulaşım ağı ile Adnan Menderes Havalimanı’nın iç hatlar terminaline rahatlıkla ulaşılabiliyor.

Sefer saatleri ve fiyatlandırma ile ilgili detayları www.izban.com.tr adresinden öğrenebilirsiniz.

Havaş İle Ulaşım
Adnan Menderes Havalimanı’na ulaşım için Havaş otobüslerini de tercih edebilirsiniz. Karşıyaka-Mavişehir yönünde otobüsler 03.00-23.00, Alsancak’tan 03.30-23.30 saatleri arasında 60 dakikalık aralıklarla yolcu taşıyor. Havalimanı ile aynı güzergâhlar arasında seferler ise 08.40-03.30 saatleri arasında gerçekleştiriliyor.

Bu seferlere ek olarak Çeşme’den 02.30’dan 20.30’a kadar 2 saatlik aralıklarla servisler havalimanına doğru hareket ediyor. Çeşme servislerinin Adnan Menderes’ten seferleri 00.30-22.30 saatleri arasında yapılıyor.

Havaş, İzmir sınırları içerisindeki 3 güzergâh dışında çevre illere ve tatil yörelerine de seferler düzenliyor. Aydın, Kuşadası, Söke ve Manisa’ya ulaşım sağlayan bu seçenekler hakkındaki bilgiler için http://www.havas.net adresini ziyaret edebilirsiniz.

İzmir Adnan Menderes Havalimanı İle İlgili Diğer Bilgiler
İzmir Adnan Menderes Havalimanı Transferi ve Ulaşım hakkında detaylar –
Gaziemir İlçesi sınırları içerisindeki Adnan Menderes Havalimanı, 17 Kasım 1987 tarihinden beri İzmir’in sivil hava taşımacılığı ihtiyacını karşılıyor. Adını 1950-1960 yılları arasında başbakanlık yapmış, Aydınlı ünlü siyasetçiden alan tesisin işletmesini 2006’dan bu yana TAV üstleniyor.

Yılda 13 milyondan fazla yolcuyu ağırlayan havalimanı, toplamda 200 bin metrekarelik alanı kaplıyor. Bu alan içerisinde biri beton diğer ise asfalt kaplı, 3.240 metre uzunluğunda iki pist bulunuyor.

Havalimanında, girişinde çeşitli sergilerin düzenlendiği bir alan bulunan dış hatlar ve yenisi yapım aşamasında olan iç hatlar binaları dışında iki bölüm daha faaliyet gösteriyor. Bunlardan biri kargo terminali olarak kullanılıyor. Çağdaş mimarisi, konforlu iç tasarımı ile beğeni toplayan genel havacılık terminali ise özel jetlere ve hava taksilerine hizmet veriyor.

2009’da “Yılın Çevreci Havalimanı”, 2010’da ise “Eko-İnovasyon” ödüllerine layık görülen havalimanının içerisinde TAV tarafından işletilen bir otelin dışında çok sayıda restoran, duty free mağaza, hediyelik eşya dükkânı, araç kiralama ofisi, buluşma noktası ile banka ve döviz işlemlerinizi gerçekleştirebileceğiniz şubeler yer alıyor.

İzmir Adnan Menderes Havalimanı İletişim Bilgileri

İzmir Adnan Menderes Havalimanı ile ilgili bilgi almak için 444 9 828’den çağrı merkezi ile iletişime geçebilir veya 0 232 455 0000 numaralı telefonu arayabilirsiniz.
Emanet ofisi ile 0 232 210 7000 numaralı telefonu arayarak iletişim kurabilirsiniz.
Kayıp ve buluntu eşya için iletişim telefonu 0 232 455 0000 – 4690.
Havalimanındaki tüm terminal binalarında Primeclass Lounge salonları bulunuyor. Bilgi almak için 0 232 274 6464 numaralı telefonu veya primeclass@tav.aero e-posta adresini kullanabilirsiniz.
Havalimanında konaklamak isterseniz, 81 odalı TAV Airport Hotel’i tercih edebilirsiniz.
Misafirlerine saatlik konaklama imkânı da sunan tesiste rezervasyon yaptırmak için izmir@tavairporthotels.com.tr mail adresine iletinizi gönderebilir veya 0 232 273 7303 numaralı telefonu arayabilirsiniz.
İzmir Adnan Menderes Havalimanı Resmi web sitesi: http://www.adnanmenderes.dhmi.gov.tr/